22 лютого 2022 року
Міжнародний день рідної мови
Нації вмирають не від інфаркту.
Спочатку їм відбирає мову.
Ліна Костенко
 
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято було запроваджено у листопаді 1999 року згідно з рішенням тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності під гаслом «Мови – це важливо». А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.
Мова — духовний скарб нації, історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
До Міжнародного дня рідної мови у нашому ліцеї було проведено лінійку «Її величність мова», на якій виступили ліцеїсти із цікавими розповідями про рідну мову України, її конституційний статус та історію.
У фойє ліцею була представлена тематична виставка із цікавими фактами про українську мову.
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич і могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
 
Методист методичної комісії з виховної роботи та вчителів фізичної культури В.КабановНаші
партнери: