03 жовтня 2019 року
Здобувачі освіти ліцею – учасники IV осінньої школи з оптики та лазерної фізики
25 вересня 2019 року в м. Києві кафедра оптики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка організувала IV осінню школу з оптики та лазерної фізики, активними учасниками якої стали й члени наукового учнівського товариства «Паросток» Волинського наукового ліцею-інтернату Волинської обласної ради: Корпач Назар, Гузюк Георгій, учні 9-А класу, Соловей Тимофій, Кошарук Богдан, Левчук Вікторія, учні 10-А класу, Приходько Андрій, учень 11-А класу. О дев’ятій ранку факультет фізики відкрив свої двері для школярів 7-11 класів закладів освіти України. Організатори щиро вітали учнівську молодь, а волонтери роздавали їм папки із блокнотом і ручкою для важливих записів та, звичайно, допомагали знайти вільні місця в навчальній аудиторії. Нарешті розсівшись і нарозмовлявшись, усі затихли, адже вже починається лекція…
Одним з перших перед школярами виступив професор кафедри оптики фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Кондратенко Сергій Вікторович із доповіддю про класичну оптику. Український учений-фізик, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВШ України з 2007 р. Поперенко Леонід Володимирович, щоб заохотити школярів у майбутньому займатися наукою, наголосив на її перспективи у світі, важливість науки і те, наскільки вона потребує нових спеціалістів. Кандидат фізико-математичних наук Ящук Василь Павлович доповів про принципи лазерної фізики. Крім того, учені розповіли майбутнім фізикам про такі її розділи, яких у школі не навчають: прогресивна біооптика, квантова оптика, лазерна фізика. Школярі слухали досвідчених лекторів із захопленням, нотуючи кожне слово у записнички.
Окрім професорів, виступали ще й випускники кафедри оптики Данило Бабіч та Андрій Максимов. Вони спеціально приїхали з-за кордону, щоб розказати і показати на власному прикладі майбутнім молодим ученим про перспективи навчання у Франції і США після закінчення фізичного факультету. Студент та випускник аспірантури іноземних закладів освіти розповіли про важливість навчатися, вивчати іноземні мови, наголошуючи на найголовнішому: аби досягти успіху необхідно наполегливо працювати!
На перервах, за чаєм та печивом, школярі мали нагоду поспілкуватися з викладами та студентами, обговорити почуту інформацію, ділилися враженнями.
Наприкінці відбулася демонстрація оптичних дослідів, експериментів. Трюки із сухим льодом, оптичні ілюзії, лазери та неймовірні фокуси з магнітами неабияк справили враження на учасників IV осінньої школи з оптики та лазерної фізики. На закритті кожен учень отримав сертифікат учасника школи. Ліцеїсти впевнилися, що фізика може бути цікавим і перспективним напрямом у майбутньому!
 
Заступник директора з навчально-методичної роботи Ірина Ігорівна Бабула
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Наші
партнери: