ЗНО

Замість ЗНО — мультипредметний тест із трьох предметів
Цьогоріч в умовах війни в Україні замість класичного ЗНО проведуть національний мультипредметний тест. Рішення про скасування класичного ЗНО затверджено Верховною Радою України, деталі вступної кампанії викладено Міністерством освіти і науки України у відповідному Порядку. Цьогоріч в умовах війни в Україні замість класичного ЗНО проведуть національний мультипредметний тест. Це затверджено Верховною Радою України.
Тестування в межах вступної кампанії 2022 технологічно відрізнятиметься від класичного ЗНО, адже йдеться про комп’ютерне оцінювання. Тож замість ЗНО доречніше вживати термін "національний мультипредметний тест".
Що таке мультипредметний тест?
Національний мультипредметний тест складається з трьох блоків:
 1. українська мова: 20 завдань,
 2. математика: 20 завдань,
 3. історія України: 20 завдань.
На сайті УЦОЯО - серія публікацій про кожний із блоків цьогорічного тестування :
 • особливості, структуру, типи і види завдань з кожного блоку мультипредметного тесту;
 • програми, відповідно до яких буде дібрано завдання тесту;
 • матеріали для підготовки.
Є нюанс: інтерфейс цієї онлайн-версії тесту не відповідає інтерфейсу програми, у якому буде розміщено кінцевий варіант мультипредметного тесту. Але головне, щоб учасники зрозуміли принцип його складання, змогли потренуватися виконувати його завдання в реальному часі, ознайомилися зі структурою, типами й видами завдань випробування.
Вся актуальна інформація щодо вступу-2022  систематизована в окремий розділ Українського центру оцінювання якості освіти, який містить:
 1. головні дані про національний мультипредметний тест;
 2. нормативні документи;
 3. складники національного мультипредметного тесту;
 4. інструкцію до реєстрації;
 5. інформаційну сторінку;
 6. запитання-відповіді.
Завдяки розділу кожен охочий може дізнатися про зміст і типи завдань кожного блоку НМТ, процес оцінювання, а також отримання результатів. Крім цього, портал УЦОЯО пропонує добірку корисних ресурсів, які допоможуть повторити теми та призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Невдовзі Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році буде оприлюднено на сайті МОН, а також у відповідному блоці «Нормативні документи».

 

НМТ можна скласти як в Україні, так і за кордоном, фізична присутність обов'язкова.

 

Архів:

Рекомендації вчителям щодо якісної підготовки здобувачів освіти до ЗНО

Підготовка до проведення ЗНО – 2022

Розклад занять для підготовки учнів 11-х класів до ЗНО І семестр 2021-2022 н.р.  

Відповідно до статті 47 Закону України «Про освіту», зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – це оцінювання результатів навчання, здобутих особою на певному рівні освіти, яке здійснюється на принципах валідності, відкритості та прозорості, об’єктивності, надійності, доступності та відповідальності.

Що відомо про ЗНО 2022 року?
 
Наказом Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2021р. №498 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року.
 
Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 23 травня до 15 липня.
 
Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з п'яти навчальних предметів за рахунок коштів державного бюджету, та більшу кількість - за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб у встановленому законодавством порядку. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з дванадцяти навчальних предметів: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.
 
Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2022 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2022 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з чотирьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації.
 
Ці учасники мають обов’язково скласти:
українську мову або українську мову і літературу (субтест "атестаційні завдання"); математику; історію України або іноземну мову (на вибір учасника); ще один предмет з переліку (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
 
Здобувачі освіти, які для проходження державної підсумкової атестації вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову.
У 2022 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту або академічному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають
іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту.
 
За підсумками проходження ЗНО з української мови і літератури встановлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів з української мови і літератури (за підсумками виконання всіх завдань сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав") та з української мови (за підсумками виконання завдань субтесту "Атестаційні завдання" для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав" у межах цього субтесту).
За підсумками проходження зовнішнього оцінювання з інших навчальних предметів, зазначених у переліку, установлюються результати за рейтинговою шкалою 100 - 200 балів за підсумками виконання всіх завдань відповідної сертифікаційної роботи для учасників зовнішнього оцінювання, які подолають поріг "склав / не склав";
 
 

 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
Постанови Кабінету Міністрів України
від 14.11.2018р. №952 «Про деякі категорії осіб з особливими освітніми потребами»
від 15.04.2015р. №222 «Про затвердження Порядку залучення педагогічних, наукових, науково-педагогічних працівників та інших фахівців до проведення зовнішнього незалежного оцінювання»
від 08.07.2015р. №533 «Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти»
від 27.08.2010р. №796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності»
Накази Міністерства освіти і науки України
від 20.12.2018р. №1426 «Про затвердження програми зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання з біології, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»
від 26.06.2018р. №696 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»
від 10.01.2017р. №25 «Деякі питання нормативного забезпечення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»
від 29.08.2016р. №1027/900 (спільний з МОЗ) «Деякі питання участі в зовнішньому незалежному оцінюванні та вступних іспитах осіб, які мають певні захворювання та/або патологічні стани, інвалідність»
Перелік особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання
від 18.03.2016р. №288/189 (спільний з МВС) «Деякі питання охорони пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання працівниками поліції охорони Національної поліції України»
від 11.12.2015р. №1277 «Про затвердження Положення про пробне зовнішнє незалежне оцінювання»
від 16.03.2015р. №299 «Деякі питання колегіальних робочих органів з питань визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання»
від 03.02.2015р. №85 «Про затвердження Порядку використання приміщень навчальних закладів для проведення зовнішнього незалежного оцінювання»
від 26.12.2014р. №1526 «Деякі питання колегіальних робочих органів з підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання»
від 25.11.2011р. №1354 «Про затвердження Положення про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів»
Накази Українського центру оцінювання якості освіти
від 31.10.2019р. №154 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року»
від 30.10.2019р. №153 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року»
від 16.10.2019р. №143 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року»
від 10.10.2019р. №139 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2020 році»
від 24.05.2016р. №99 «Про затвердження Методики переведення тестових балів, отриманих учасниками зовнішнього незалежного оцінювання за виконання сертифікаційної роботи, у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів)»
Результати ЗНО 2019-2020 н.р.
 

 

 

Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складено рейтинг загальноосвітніх шкіл України за підсумками ЗНО 2018 року.

У якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2018 році.

Волинський науковий ліцей-інтернат посів почесне 52-е місце у рейтингу шкіл України.
На основі даних, оприлюднених по кожній зі шкіл Луцька, сформовано рейтинги навчальних закладів за кількостю учнів, що набрали найвищі бали.

За результатами ЗНО-2018 з математики Волинський науковий ліцей-інтернат посів 1-е місце.

 
Наші
партнери: