ДПА
Все про ДПА
Що таке ДПА?
 
ДПА — державна підсумкова атестація — це перевірка того, наскільки освітній рівень здобувачів освіти відповідає державним вимогам.
 
ДПА здають випускники 9-х, 11-х класів. В 11-му класі ДПА проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це означає, що результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються випускникам 11 класів як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
 
ДПА проводиться наприкінці навчального року з предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України. Обов’язковою є атестація з української мови.
 
ДПА проводиться у письмовій формі. Завдання укладаються навчальними закладами відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України.
 
Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання. Бали, отримані за атестацію, не впливають на річні оцінки і виставляються окремо.
 
Заклади освіти самостійно визначають строки проведення ДПА, крім ДПА у формі ЗНО. Учні, які пропустили ДПА з поважних причин (хвороба, смерть близьких, надзвичайні ситуації, навчання за кордоном), мають право пройти атестацію в інші строки. Учні 11-х класів, які не пройшли ДПА під час основної сесії ЗНО, мають право пройти атестацію під час додаткової сесії ЗНО.
 
 
 
ДПА в 11-му класі
Випускники 11-го класу учні складають атестацію у формі ЗНО з чотирьох предметів:
українська мова  — обов’язково;
математика  — обов’язково;
історія України або іноземна мова  — на вибір;
будь-який предмет з визначеного переліку на вибір випускника.
 
Для проходження ДПА можна обрати іноземну і історію України. 
 
На що впливають результати ДПА?
Результати ДПА заносяться в додатки до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас) та свідоцтва про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при розрахунку середнього балу, а також при визначенні претендентів на золоту або срібну медаль.
 
Документи, які регулюють дане питання
 
 

Наказ Міністерства освіти і науки  №1332 від 23.10.2019 "Деякі питання проведення в 2019/2020 н.р. державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту"

 Наші
партнери: