ДПА
 
Все про ДПА
Що таке ДПА?
 
ДПА — державна підсумкова атестація — це перевірка того, наскільки освітній рівень випускників загальноосвітніх навчальних закладів І, ІІ, III ступенів відповідає державним вимогам.
 
ДПА здають випускники 9-х, 11-х класів. В 11-му класі ДПА проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Це означає, що результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються випускникам 11 класів як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти.
 
ДПА проводиться наприкінці навчального року з предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України. Обов’язковою є атестація з української мови.
 
ДПА проводиться у письмовій формі. Завдання укладаються навчальними закладами відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України.
 
Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання. Бали, отримані за атестацію, не впливають на річні оцінки і виставляються окремо.
 
Заклади освіти самостійно визначають строки проведення ДПА, крім ДПА у формі ЗНО. Учні, які пропустили ДПА з поважних причин (хвороба, смерть близьких, надзвичайні ситуації, навчання за кордоном), мають право пройти атестацію в інші строки. Учні 11-х класів, які не пройшли ДПА під час основної сесії ЗНО, мають право пройти атестацію під час додаткової сесії ЗНО.
 
ДПА у 9-му класі
У 9-х класах державна підсумкова атестація проводиться з трьох предметів: українська мова, математика і третього предмету - українська література (9-А клас), хімія (9-Б клас), англійська мова (9-В клас) відповідно до рішення педагогічної ради ліцею (протокол №4 від 13.02.2019р., врахувавши побажання здобувачів освіти.
 
предмет за вибором педагогічної ради: українська література, зарубіжна література, іноземна мова, історія України, всесвітня історія, правознавство, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика. 
 
Розклад проведення державної підсумкової атестації у Волинському науковому ліцеї-інтернаті Волинської обласної ради. (натисніть посилання)
 
ДПА в 11-му класі
Після 11-го класу учні складають атестацію у формі ЗНО з трьох предметів:
українська мова та література — обов’язково;
історія України або математика — на вибір;
будь-який предмет з визначеного переліку на вибір випускника.
 
Для проходження ДПА можна обрати і математику, і історію України. 
 
На що впливають результати ДПА?
Результати ДПА заносяться в додатки до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас) та атестата про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при розрахунку середнього балу, а також при визначенні претендентів на золоту або срібну медаль.
 
Документи, які регулюють дане питання
Наказ міністерства освіти і науки України №1369 від 07.12.2018 Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації
 
Наказ Міністерства освіти і науки України №931 від 22.08.2018 Деякі питання проведення в 2019 зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти
 
Наказ Міністерства освіти і науки  №59 від 25.01.2019 "Про проведення в 2018/2019 н.р. державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту"
 
ДПА-2019
У 2019 році як оцінки за ДПА для випускників старшої школи закладів загальної середньої освіти буде зараховано результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів (наказ Міністерства освіти і науки України від 22 серпня № 931«Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти»):
1) українська мова і література (українська мова);
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття) – за вибором випускника;
3) навчальний предмет за вибором випускника (математика, історія України, англійська, іспанська, німецька, французька, мови, біологія, географія, фізика, хімія).
 
Звертаємо увагу, що для проходження ДПА можна обрати й математику, й історію України.
 
У разі проходження ДПА у формі ЗНО з іноземної мови, випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти, які вивчали цю іноземну мову:
на рівні стандарту або академічному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання завдань 1–32 і 49–59 (43 завдання);
на профільному рівні, отримують оцінку за державну підсумкову атестацію за результатами виконання усіх завдань тесту (59 завдань).
 
 
МАТЕМАТИКА — ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПРЕДМЕТ ВЖЕ У 2021 РОЦІ
27 вересня відбулася Колегія Міністерства освіти і науки України (далі — Колегія), на якій було  розглянуто питання проведення зовнішнього незалежного оцінювання. За її підсумками  прийнято кілька рішень.
 
Зокрема, починаючи з 2021 року проходження державної підсумкової атестації з математики стане обов’язковим для випускників закладів загальної середньої освіти. Державна підсумкова атестація передбачатиме виконання завдань двох рівнів складності: стандарту та профільного.
 
Не пізніше жовтня 2019 року Український центр оцінювання якості освіти опублікує для загального ознайомлення демонстраційні зразки завдань із математики.
 
Рішенням Колегії було також визначено, що починаючи з 2021 року, підтвердженням факту здобуття особою повної загальної середньої освіти є успішне проходження нею державної підсумкової атестації.Наші
партнери: